2019-03-02

VIII Niedziela Zwykła 3.03.2019

1. Zapowiedzi: Sławomir Ważny, kawaler z Łosińca i Weronika Osek, panna z Lublina, parafii Wieczerzy Pańskiej – II

Magdalena Piechnik, panna z Ulowa i Tomasz Krawczyk, kawaler z Tomaszowa Lub., parafii św. o. Pio - I

2. Dziękuję za ofiarę na remont kościoła od narzeczonych Magdaleny i Tomasza – 200 zł.

3. Jutrzejsza Msza św. z godz. 17.00 za śp Kazimierę Ważną będzie odprawiona o godz. 8.00.

4. Mamy już wykonaną całość ogrodzenia, tę część murowaną.

5. Jutro rozpoczynają się prace na dachu. Potem będą przerwane na 2-3 tygodnie. Pod koniec tygodnia, lub na początku przyszłego będzie już zamontowana wieża oraz drzwi i okna.

6. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post od Środy Popielcowej. Zapraszam na Msze św. z posypaniem głów popiołem w Ulowie na godz. 10.00 i w Łosińcu na godz. 17.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, to znaczy możemy spożyć tylko trzy postne posiłki w ciągu dnia. Nie dotyczy to dzieci, osób w podeszłym wieku i chorych. Niemniej jednak zachęcam wszystkich do praktykowania postu.

7. W czwartek I czwartek miesiąca. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 17.00

8. Zapraszam w każdy piątek na drogę krzyżową o godz, 17.00.

9. Gorzkie żale będą odprawiane w każdą niedzielę po sumie, w Ulowie po Mszy św.

10. Zachęcam, aby brać udział w tych wszystkich nabożeństwach od samego początku Wielkiego Potu. Szczególnie, kiedy będą odprawiane drogi krzyżowe tu, na cmentarzu. Możemy je ofiarować jako modlitwę za zmarłych.

11. Zmarł śp. Henryk Mikuła z Zawadek. Pogrzeb jutro o 13.00 w kaplicy..

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Oby go Bóg pokonać raczył. Pokornie o to prosimy. A Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Boża strąć do piekła. Amen.