2019-04-13

NIEDZIELA PALMOWA                                            14.04.2019

1. Na początku podziękowanie ks. Krzysztofowi Portce za przeprowadzenie głębokich rekolekcji wielkopostnych i za dzisiejszą obecność, modlitwę i posługę słowa.
  2. Dziękuję p. kościelnemu, paniom przygotowującym posiłki dla księży, wszystkim, którzy okazali mi swoją życzliwość na różne sposoby, choćby przez dary ofiarowane na posiłki dla spowiedników.
  3. Zapowiedzi: Łukasz Hałasa, kawaler z Kunek i Agata Kięczkowska, panna z Tarnawatki, parafii Tarnawatka – II.
  4. Dziękuję za ofiary złożone na remont naszego kościoła- od rodziny z Ulowa – 200 zł i z Kunek – 100 zł.
  5. Dzisiejsza Niedziela Palmowa jest początkiem Wielkiego Tygodnia – najważniejszego tygodnia dla każdego chrześcijanina. Pamiętajmy, że święta nie zaczynają się w niedzielę, ale w Wielki Czwartek.
  6. Dziś o godz. 16.00 droga krzyżowa. Rozpocznie się od krzyża w Kolonii Świdy, następnie przez Wólkę przejdziemy pod kościół parafialny. Dziękuję od razu policji, która zatroszczy się o nasze bezpieczeństwo przy przechodzeniu przez ruchliwą trasę.
  7. Tego dnia cała parafia gromadzi się na Mszy wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Wspominamy Ostatnią Wieczerzę i ustanowienie dwóch sakramentów – eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament będzie przeniesiony do ciemnicy, na pamiątkę wtrącenia Jezusa do lochu. Zapraszam do cichej obecności w ciemnicy do godz. 21.00.
  8. W Wielki Piątek przed południem odwiedzę chorych. Proszę ich do mnie zgłaszać. O godz. 14. 20 rozpoczniemy drogę krzyżową, a o 15.00 Liturgię na cześć Męki Pańskiej. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23.00.
  9. Wielka sobota, to dzień wielkiej ciszy. Jest to misterium Chrystusa pogrzebanego. Przed południem odbędzie się tylko poświęcenie pokarmów na śniadanie wielkanocne. W Łosińcu o godz. 10.00 i 11.00, w Maziłach o 10.30. W Ulowie o 10.00, w Łasochach o 10.20, w Kunkach o 10.40.
  10. Od godz. 12.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która będzie trwać do godz. 19.00. Proszę wpisywać się na listę na godzinne adoracje, tak, aby kościół przez chwilę nie był pusty. Lista jest wyłożona na stole w przybudówce kościoła. Zwracam się zwłaszcza do członków różnych wspólnot, kółek różańcowych itd.
  11. O godz. 20.00 rozpoczynamy najważniejszą liturgię w całym roku. Jest to Wigilia Paschalna – centrum życia Kościoła, matka wszystkich liturgii. Będziemy celebrować Misterium Chrystusa Zmartwychwstałego. Pamiętajmy o przyniesieniu świec chrzcielnych, czy innych małych świeczek na liturgię światła.
  12. Zapraszam na adorację straż z naszej parafii – w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę do godz. 20.00 oraz w niedzielę.
  13. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego ogłaszamy światu, że Chrystus zmartwychwstał. Rezurekcja o godz. 6.00 w miejscu szczególnym – na naszym cmentarzu. Będzie to wydarzenie jedyne w stuletniej historii naszej parafii. Dlatego zamiast obchodzić kościół trzy razy, przejdziemy procesją przez cały cmentarz.

W Ulowie Msza św. z procesją eucharystyczną o godz. 8.00, w Łosińcu ponownie o 11.30.

1. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny.
  2. Sprzątanie:gruntowne sprzątanie proszę przeprowadzić w Wielki Czwartek przed południem. Potem w sobotę po ostatnim poświęceniu pokarmów.