Śladami Chrystusa po Ziemi Świętej

GROTA MLECZNA.

W czasie naszej pielgrzymki do Ziemi Świętej mieliśmy okazję zobaczyć przepiękną Grotę Mleczną położoną nieopodal Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Jak głosi tradycja w grocie tej schroniła się Święta Rodzina podczas ucieczki do Egiptu. Podczas karmienia Jezusa kilka kropel mleka spadło na skałę. I stała się rzecz niezwykła, bo skały w tej grocie przybrały kolor mleka. Wszędzie, w całej okolicy skały są ciemne, wręcz czarne – wulkaniczne. W tym jednym jedynym miejscu – białe. Do groty przyjeżdżają  małżeństwa z całego świata, by prosić Maryję o potomstwo. Jest wiele świadectw cudów, które się tam dokonały. Jednym z przykładów jest rodzina z Polski, która przyjechała prosić Matkę Bożą o dziecko. Po latach wrócili, by podziękować za trójkę dzieci i czwarte w drodze. Tych świadectw jest mnóstwo. Grota jest to przepiękna, w kolorze mleka. Gdy się tam przebywa w skupieniu, niemal czuje się obecność Świętej Rodziny. Kochani naprawdę warto pojechać do Ziemi Świętej, bo tylko tam można naprawdę zobaczyć całe życie Rodziny z Nazaretu przez drogę krzyżową po ukrzyżowanie i śmierć wraz ze złożeniem do grobu.

Tomasz Pilipiec