Życzenia

Święta Bożego Narodzenia. Czas, kiedy milkną spory, kiedy spotykamy się w gronie rodziny, bliskich, składamy sobie życzenia. Ot, choćby takie zdawkowe: wesołych świąt. Nawet w tych prostych dwóch słowach wyrażamy wobec kogoś swoją sympatię, życzliwość.

Z tej okazji chciałbym i ja przesłać życzenia Wam wszystkim, moim Parafianom. Życzę przede wszystkim spotkania z Chrystusem w posłudze liturgicznej Kościoła. Niech to spotkanie zaowocuje porzuceniem wzajemnych niechęci, urazów, pretensji, żalu, które najmocniej dotykają tych, którzy je w sercu pielęgnują. Nie odrzucając ich, to tak, jakbyśmy położyli maleńkiego Jezusa na miękkie siano, wiedząc, że w nim jest oset! Życzę wszystkim radości z poczucia bliskości Boga i tych, których kochacie. Szczególnie serdecznie pozdrawiam tych, dla których te święta nie będą radosne, bo odszedł ktoś bliski, zabrakło kogoś drogiego, wszystkich samotnych, chorych. Niech nowo narodzony Zbawiciel przytuli Was do serca. Wszystkim życzę dobrych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku. Niech on nam przyniesie również radość z odrestaurowanego kościoła. Obyśmy wszyscy odnaleźli drogę do serca drugiego człowieka.

ks. Zenon Góra