V NIEDZIELA WIELKANOCY 29.04.2018

1. Zapowiedzi: Agnieszka Nowak, panna z Maził i Mariusz Szwed, kawaler z Aleksandrowa Podlasu, parafii Górecko Kościelne – II

Magdalena Panasiewicz, panna z Łosińca i Tomasz Miszczyszyn, kawaler z Szarowoli, parafii Szarowola – I

2. We wtorek rozpoczyna się miesiąc maj, w którym modlimy się litanią loretańską. Zachęcam, abyśmy wieczorami spotykali się w naszych miejscowościach, w sąsiedztwie na modlitwie przy figurach. Zachęcam, aby po odśpiewanej majówce przeczytać fragment z Pisma św. Zapraszam zwłaszcza na nabożeństwo do kościoła codziennie na godz. 18.00.

3. W środę 2 maja jest święto flagi państwowej. Zachęcam do wywieszenia flagi. Obchodzimy w tym roku jubileusz setnej rocznicy odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Może więc niech ta flaga wisi przez cały ten rok.

4. W czwartek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. O godz. 11.00 nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły wystawią w kościele akademię z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przyjdźmy odpowiednio wcześniej. Tego dnia w Bełżcu jest odpust.

5. W piątek 4 maja wypada I piątek miesiąca. Msze św. w Ulowie o godz. 16.00, w Łosińcu o 18.00. Jest to jednocześnie wspomnienie św. Floriana męczennika, rzymskiego oficera, patrona straży pożarnej. Dlatego na tę Mszę św. zapraszam wszystkich strażaków z naszej parafii.

6. Tego dnia ogłaszam dyspensę od spożywania pokarmów mięsnych na terenie parafii.

7. Błogosławieństwo pól: jutro, 30 kwietnia w Ulowie o godz. 10.00 i w Wólce Łosinieckiej o godz. 17.00

We wtorek, 1 maja Łasochy o godz. 10.00, Kunki o 14.00

Maziły w środa o godz. 10.00

Zawadki w sobotę o godz. 11.00