Ogłoszenia

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY                       13.04.2020

OGŁOSZENIA

  1. Rozpoczynamy oktawę wielkanocy – czas radosnego uwielbienia Chrystusa zmartwychwstałego. W piątek nie obowiązuje post.
  2. Dziękuję wszystkim parafianom za modlitwą, zarówno w kościele, jak też w domach, w rodzinach.
  3. Dziękuję za adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pana Jezusa. Trwała ona nieustająco od zakończenia Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek, aż do Wigilii Paschalnej, czyli do godz. 22.00 w Wielką Sobotę. Dało to możliwość wielu osobom pomodlić się w tym czasie w kościele.
  4. Dziękuję panu Bartłomiejowi Malinowskiemu za towarzyszenie nam w ostatnich tygodniach, również przez święta swoim graniem na organach i śpiewem.
  5. Dziękuję za wszelkie słowa i gesty życzliwości, dziękuję tez za smakołyki na świąteczny stół.
  6. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić w Kościele uroczystość Bożego Miłosierdzia. Z tego powodu tak, jak w ostatnich latach, zamiast Mszy św. o godz. 12.00 będzie odprawiona Msza św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Rozpoczniemy od koronki. Zapewne będzie nas niewiele na cmentarzu, kiedy będę polecał naszych zmarłych zmarłych Bogu w modlitwie; zachęcam więc, abyśmy o tej porze odmówili w gronie rodzinnym właśnie koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  7. Ciągle jesteśmy też w okresie epidemii; pamiętajmy o zaleceniach odpowiednich służb państwowych, ale też o ciągłej modlitwie w naszych rodzinach i osobiście.
  8. „Niedziela”
  9. Sprzątanie: pojawił się nam trochę problem ze sprzątaniem kościoła. Nie był on sprzątany przez kolejne dwie niedziele przed świętami. Ostatnio w Wielki Czwartek sprzątały Teresa Paska i Elżbieta Kijko, w wielką sobotę Stanisława Powroźnik i Stefania Obirek. Przypominam, że kolejka do sprzątania wypada teraz na mieszkańców Wólki Dużej. Nie ma też zakazu sprzątania kościołów. Proszę o informację o tym, czy ktoś posprząta przed najbliższą niedzielą.