Aktualności

NIEDZIELA PALMOWA 28.03.2021

OGŁOSZENIA

 1. Dziękuję za ofiarę ma kościół: Julia Baraniak z Ulowa – 100 zł
 2. W tym tygodniu chciałbym odwiedzić chorych. Planuję to jak co roku w Wielki Piątek. Gdyby ze spowiedzi chciało skorzystać więcej osób, to mogę odwiedzić innego dnia, żeby nie przechodzić od domu, do domu. Proszę w każdym domu przygotować dla mnie płyn do dezynfekcji.
 3. Przed pozostałymi ogłoszeniami chciałbym przypomnieć o obowiązujących przepisach: w kościele jednocześnie znajdować się jedna osoba na 20 m2, w odległości 1,5 m od siebie. Obowiązuje też bezwzględny nakaz do zakrywania maseczką ust i nosa. My się do tego stosujemy i przestrzegajmy tego nadal.
 4. W kościele mamy dwa urządzenia do dezynfekcji. Dziękuję za ich wypożyczenie. Korzystajmy z nich wszyscy, pamiętając przy tym, że podłoga naszego kościoła dezynfekcji nie potrzebuje, a wręcz może jej to zaszkodzić!
 5. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne od Mszy Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Nie będzie obmycia nóg.
 6. W Wielki Piątek o godz. 14.30 rozpoczniemy drogę krzyżową na dworze wokół kościoła. Przy stacji XI planujemy przybić figurę Chrystusa ukrzyżowanego do krzyża misyjnego. Będzie to też moment adoracji krzyża.
 7. Po drodze krzyżowej rozpocznie się Liturgia na cześć Męki Pańskiej. Będzie ona skrócona, bo nie będzie osobistej adoracji krzyża w takiej formie, do której jesteśmy przyzwyczajeni.
 8. Po liturgii rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie. Przychodząc, pamiętajmy, żeby zachować odpowiednią odległość od siebie – ok. 1,5 m. O godz. 22.00 nasz kantor Bartłomiej rozpocznie śpiew trzech części Gorzkich Żali. Po nich zakończymy adorację.
 9. W Wielką Sobotę tradycyjnie poświęcamy pokarmy. W tym roku będzie ono miało inny przebieg, niż dotychczas.
 10. Najpierw będzie w Ulowie na schodach kościoła o godz. 9.00, w Łasochach o 9.15, w Kunkach o 9,45, w Łosińcu o 10.00, w Wólce Dużej koło świetlicy o 10.30, w Łosińcu II koło świetlicy o 10.45 i w Maziłach o 11.00.
 11.  Po poświęceniu w kościele, czyli po godz. 10.00, proszę o posprzątanie kościoła.
 12. Po sprzątaniu rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pana Jezusa. Na stoliku pod chórem jest lista. Proszę  się na nią wpisać już dziś. Chodzi o to, żeby nie było takiej godziny, że nie będzie nikogo. Kochani! Mamy taki czas, że nie wszyscy będziemy mogli uczestniczyć w najświętszych wydarzeniach naszej wiary. Przyjdźmy więc w Wielką Sobotę na godzinę adoracji.
 13. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 22.00. Druga zakrystia będzie zarezerwowana dla rodziców z dzieckiem do chrztu. Jeżeli warunki na to pozwolą, to wigilię zakończymy procesją rezurekcyjną. Uczestników tej liturgii proszę o przyniesienie świec, lampionów. Może też pochodni, jeśli ktoś ma.
 14. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny.
 15. Dziękuję za sprzątanie. Proszę o najbliższe sprzątanie w Wielki Czwartek.
 16. Zmarli: Antoni Kozak i Janina Łasocha z Ulowa.
Przewiń do góry