III NIEDZIELA WIELKANOCY 18.04.2021 Opieki św. Józefa, Oblubieńca NMP

Obchodzimy dziś odpust ku czci Opieki św. Józefa, Oblubieńca NMP. Pamiętajmy, że jest to przede wszystkim wydarzenie duchowe, dzięki któremu możemy w bardzo prosty sposób uzyskać odpuszczenie kar za popełnione przez nas grzechy. Możemy je ofiarować za siebie, lub za innych.

Dziękuję ks. dr. Piotrowi Spyrze za sprawowanie Mszy św. w naszej intencji, za  wygłoszoną homilię.

• Zapowiedzi: Agata Sikora, panna z Ulowa i Łukasz Dul, kaw. z Aleksandrowa I, par. św. Stanisława w Górecku Kościelnym – I
  • Dziękuję za ofiary na kościół: Bezimienna z Wólki Dużej – 100 zł, rodz. Tulejów z Łasoch – 100 zł, narzeczeni Agata i Łukasz – 100 zł.
  • Dziękuję też za ofiary, jakie składacie na naszą parafię. Do wczoraj dotarło 176 kopert, czyli mniej niż połowa naszej parafii. Jestem jednak pod wrażeniem Waszej ofiarności. Gdyby tak poszło dalej od wszystkich rodzin naszej parafii, to po tej zbiórce niewiele pozostałoby nam zadłużenia. Przypominam, że jest to też zbiórka na opłatę za wywiezienie dotychczasowych śmieci z cmentarza. Za chwilę będzie to kolejna kwota ok. 2 tys. zł.
  • Dziękuję za wczorajszą pomoc rodziców dzieci z klasy ósmej. Byli Dariusz Bender, Zbigniew Rorat, Paweł Barabasz i wcześniej Zbigniew Niedźwiedzki. Przyznam, że jest mi troszkę przykro, że tak mało was było. Miałem nadzieję, że tyle dobrych rzeczy zrobimy. Szkoda, choć może nie było jak, bo ktoś pracuje, kogoś nie ma w Polsce. Tak to dzisiaj jest, ale może jeszcze jakoś to się ułoży przy dobrej woli.

Proszę teraz o pomoc w sobotę rodziców młodzieży ze starszych klas. Tych, których nie było i nie będzie teraz, poproszę o gruntowne porządki, pracę i sprzątanie przed bierzmowaniem, czyli w sobotę 1. maja.

• Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie w środę na godz. 17.00
  • Dziękuję Wam na koniec za modlitwę i udział w pogrzebie mojej Mamy Stefanii. Było sporo osób z naszej parafii. Dziękuję za Msze św. Zamówili je: Rada Parafialna, Przyjaciele Oblubieńca, Dyrekcja i pracownicy SP w Łosińcu, Rada Rodziców ze SP, rodz. Niedźwiedzkich, r. Oberdów, Bartłomiej i Anita Malinowscy, Janina Wacko, r. Kostrubców.
  • Dziękuję za sprzątanie.
  • Zmarł: Zdzisław Gęborys z Ulowa