V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3.04..2022

OGŁOSZENIA

  1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Katolickie Radio Zamość. Witam ks. Mariusza Pastuszaka z ekipą radiową. Dziękuję Wam za waszą posługę w dziele ewangelizacji; serdecznie pozdrawiam wszystkich pracowników radia, pozdrawiamy też słuchaczy, którzy nas słuchają. Dziś o godz. 17.00 będzie jeszcze audycja o naszej parafii, będzie ona powtórzona jutro o 13.00.
  2. Seminarium Odnowy Wiary odbędzie się w środę po Mszy św.
  3. W czwartek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Marcin Serafin z parafii pw. św Józefa w Tomaszowie Lubelskim. W Ulowie Msza św z nauką będzie odprawiona o godz. 16.00, w Łosińcu o godz. 18.00. Jest to jednocześnie I czwartek miesiąca, stąd po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona wspólnym uwielbieniem Chrystusa i błogosławieństwem.
  4. W piątek i sobotę następujący porządek nabożeństw: w Ulowie o godz. 10:00, w Łosińcu o godz. 8:00, 12:00 i 18:00. Dzień spowiedzi w sobotę. Proszę w miarę możliwości przyjść do spowiedzi przed południem. Żeby się dobrze przygotować do spowiedzi, trzeba koniecznie zrobić dokładny rachunek sumienia. Nie na zasadzie: mniej więcej wiem, jakie mam grzechy, ale dzień wcześniej, wieczorem, czy w dzień spowiedzi wziąć książeczkę i czytać pytanie po pytaniu i zastanowić się, czy nie mam akurat takiego grzechu, o którym do tej pory nie pomyślałem. Dobre rachunki sumienia możemy też znaleźć w internecie na katolickich stronach.
  5. Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa, czyli początek Wielkiego Tygodnia. Przed wszystkimi mszami będzie poświęcenie palm i procesja. O godz. 16:00 rozpoczniemy Drogę Krzyżową w Zawadkach i zakończymy na placu przy kościele.
  6. Proszę zgłaszać chorych, których odwiedzę w Wielki Piątek.
  7. W tym tygodniu będzie przywieziony i postawiony nowy ołtarz boczny ku czci Opieki św. Józefa, jak również zmodernizowany ołtarz św. Michała Archanioła. Z tego też względu zorganizujemy jeszcze przed Wielkanocą zbiórkę ofiar na zapłacenie drugiej raty z jego wykonanie. Za pozostałą część pieniędzy zakupimy panele i falownik do zwiększenia mocy fotowoltaiki, co wpłynie na zmniejszenie kosztów ogrzewania i klimatyzacji kościoła.