NIEDZIELA PALMOWA 10.04.2022

OGŁOSZENIA

 1. Dziś o godz. 16.00 rozpoczynamy drogę krzyżową z Zawadek do kościoła. Gdyby padał deszcz, nabożeństwo odbędzie się w kościele.
 2. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie w Wielki Poniedziałek po Mszy św. W sobotę było kilku mężczyzn (pięciu) do pracy, ale rozpadał się deszcz i pojechali do domów. Trochę zdążyli zrobić, ale jeszcze coś tam zostało. Proszę, żeby przyjść jeszcze jutro po południu, lub pojutrze.
 3. Proszę zgłaszać chorych, których odwiedzę w Wielki Piątek.
 4. Jak widzimy, mamy już piękny ołtarz ku czci św. Józefa. Na zapłatę drugiej raty za jego wykonanie zbieramy właśnie ofiary. Trzeba teraz 10 tys zł. Za pozostałą kwotę zakupimy panele fotowoltaiczne na rozbudowę instalacji, co pozwoli nam zmniejszyć koszty ogrzewania kościoła.
 5. Za gaz na dogrzewanie kościoła za styczeń – luty dostałem fakturę na blisko 2,5 tys. zł.
 6. Triduum Paschalne rozpoczynamy w Wielki Czwartek od Mszy Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w tzw ciemnicy.
 7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. O godz. 14:20 rozpoczniemy Drogę Krzyżową, po niej Liturgia na cześć Męki Pańskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie do godz. 23:00. O godz. 22:00 rozpoczniemy śpiew trzech części Gorzkich Żali. Wcześniej adorację przeprowadzi grupa Olszanka z Wólki Łosinieckiej
 8. W Wielką Sobotę nie sprawuje się żadnej liturgii. Jest za to tradycyjne błogosławieństwo pokarmów. Będzie ono miało następujący przebieg: Ulów – 9:00, Łasochy 9:15, Kunki 9:30, Łosiniec kościół 9:45, Wólka Duża 10:00, Łosiniec II 10:15, Maziły 10:45
 9. Po poświęceniu pokarmów w kościele proszę rozpocząć sprzątanie kościoła.
 10. Po sprzątaniu rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim do godz. 22:00. Na stoliku jest lista, na którą proszę się wpisywać na godzinne adoracje (dyżury). Chodzi o to, żeby kościół nawet przez chwilę nie został pusty, ale na adorację zapraszam każdego. Bodaj na godzinę, pół godziny.
 11. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 22:00. Druga zakrystia jest zarezerwowana dla rodziców z dzieckiem do chrztu. Nocna Liturgia Paschalna jest właściwym celebrowaniem zmartwychwstania Pana Jezusa. Dlatego zakończymy ją procesją rezurekcyjną. Pamiętajmy o przyniesieniu świec, lampionów.
 12. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. Niedzielny, czyli 8.00, 10.00 i 12.00.
 13. W Poniedziałek Wielkanocny o godz. 12:00 będzie bierzmowanie i poświęcenie ołtarza ku czci św. Józefa.