Uroczystość patriotyczno-religijna

Każdego roku na cmentarzu wojennym Armii „Kraków”  w Łosińcu spotykają się mieszkańcy parafii, przedstawiciele środowisk kombatanckich z  pocztami sztandarowymi, przedstawiciele władz samorządowych, gminnych, uczniowie Szkoły Podstawowej w Łosińcu im. Armii Kraków wraz z nauczycielami.

Dzisiaj uczciliśmy 83 rocznicę bitwy po Łosińcem, oddając hołd poległym tutaj żołnierzom Armii Kraków, którzy polegli podczas bohaterskiej obrony naszego kraju w 1939 roku.  210 żołnierzy Armii Kraków oddało swe młode życie. 102 żołnierzy  znanych z nazwiska oraz nieznanych 108 żołnierzy Grupy Fortecznej ” Katowice

Uroczystość składała się z trzech części. Pierwsza to akademia przedstawiona przez uczniów Szkoły Podstawowej w Łosińcu. Montaż słowno muzyczny przygotowany pod kierunkiem Pań: Natalii Bondyry, Marty Świderek i Magdaleny Koper.

Po akademii nastąpiła kolejna część uroczysta Msza Święta, w intencji poległych żołnierzy Armii Kraków, którą sprawował i  homilię wygłosił ks. Zenon Góra.

 Ze względu na niesprzyjającą pogodą uroczystość odbyła się w kościele parafialnym w Łosińcu. Całość uroczystości poprowadziła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łosińcu  Pani Anna Kijko, słowo do zebranych wygłosił wójt Gminy Susiec Zbigniew Naklicki.

Na koniec pomimo padającego deszczu złożono wieńce i kwiaty na cmentarzu.