NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ    22.04.2023

1. Zapowiedzi:

Małgorzata Hałasa, panna z Kunek i Damian Zdunek, kawaler z Machnowa Starego, parafii Machnów Nowy – II

Anna Gozdek, panna z Zawadek i Mateusz Pałczyński, kawaler z Tomaszowa Lubelskiego, par. NSPJ w Tomaszowie – II.

2. Proszę zgłaszać chorych, których odwiedzę w Wielki Piątek.

3. Zapraszam na Drogę krzyżową dziś na 16:00 do Maził. Rozpoczęcie od stacji, zakończenie na drugim końcu wioski.

4. W Wielki Czwartek o godz. 18:00 Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy obchody Świętego Triduum Paschalnego. Na tej Mszy powinien być obecny każdy chrześcijanin.

5. W Wielki Piątek o godz. 14:20 rozpoczniemy Drogę krzyżową. O 15:00 początek Liturgii na cześć Męki Pańskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwać do godz. 23:00. Od godz. 20:00 adorację poprowadzi zespół Olszanka z Wólki Łosinieckiej

6. Zarówno na Wielki Piątek, jak też na Wielką Sobotę zapraszam strażaków z terenu parafii a w Wigilię Paschalną do prowadzenia procesji.

7. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę: Łosiniec – 9.00, Ulów 9:15, Łasochy 9:30, Kunki 9:45, Wólka Duża 10:00, Łosiniec II 10:15, Maziły 10:30

8. W Wielką Sobotę Kościół nie sprawuje żadnej liturgii, lecz czuwa przy grobie Pańskim. Czuwanie to wznowimy po poświęceniu pokarmów i posprzątaniu kościoła, czyli od godz. 10:00 do 22:00.

9. Na stoliku pod chórem jest lista, na którą można się wpisywać na godzinne adoracje- dyżury.

10. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 22:00. Jest to najważniejsze wydarzenie w całym roku liturgicznym, centralne nabożeństwo chrześcijan – celebrowanie zmartwychwstania Chrystusa. Pascha będzie zakończona procesją rezurekcyjną tuż po północy. Na Liturgię światła przygotowałem cieniutkie świeczki.

11. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny. W Niedzielę w Ulowie o godz. 10:00 Msza św. będzie poprzedzona procesją dookoła kościoła.

12. Sprzątanie: do gruntownego sprzątania zapraszam w Wielką Środę, lub w Wielki Czwartek, drugie w Wielką Sobotę po poświęceniu pokarmów.