XIX  Niedziela Zwykła  13.08.2023

OGŁOSZENIA

  1. We wtorek 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. niedzielny. Tego dnia będzie tradycyjne błogosławieństwo ziół, kwiatów pędów zbóż.
  2. W przyszłą niedzielę w Łosińcu odbędą się dożynki gminno – parafialne. O godz. 13:30 zbiórka na parkingu przy kościele i przemarsz na plac dożynkowy. Tam ok. 14:00 rozpocznie się Msza św dziękczynna. Po Mszy św będzie część oficjalna i oczywiście część radosna – zabawowa. Podczas tej uroczystości będzie też poświęcenie wozu strażackiego, jakim od kilku miesięcy dysponuje jednostka OSP w Łosińcu I. Nie będzie Mszy św. o godz. 12:00.
  3. Dziś w Tomaszowie Lub. na placu przy starostwie w godz. od 11.00 do 14.00  z okazji święta Wojska Polskiego odbędzie się piknik wojskowy. Z kolei od 14:00 do 17:00 przy muzeum regionalnym odbędzie się piknik kawaleryjski. Oba wydarzenia z prezentacjami, pokazami i wojskową grochówką.