III  NIEDZIELA  ADWENTU 17.12.2023

  1. Jutro będzie dzień spowiedzi w naszej parafii. Będą odprawiane nabożeństwa pokutne o godz. 8:00 w Łosińcu, o 10:00 w Ulowie i po południu o godz. 15:00. Spowiedź będzie w trakcie nabożeństwa. Wieczorem spowiedź rozpocznie się o godz. 17:30 a o 18:00 rozpoczniemy Nowennę do Bożego Narodzenia i Mszę św.
  2. Nabożeństwo będzie polegało na słuchaniu słowa Bożego, uznaniu swojej grzeszności, po czym będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i w tym czasie spowiedź oraz modlitwa przed NS. Nabożeństwo zakończymy wspólnym dziękczynieniem za przebaczenie grzechów i błogosławieństwem. Jedynie wieczorem będzie Msza św, a przed nią spowiedź. Zachęcam do przychodzenie na wcześniejsze godziny.
  3. Proszę zgłaszać chorych, których odwiedzę w tym tygodniu..
  4. W piątek zapraszam Przyjaciół Oblubieńca na wspólną modlitwę, rozważanie słowa Bożego i strojenie choinek.
  5. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom-Świeca Caritas
  6. Są też kalendarze parafialne. Planuję je roznosić podczas kolędy, ale jeżeli ktoś chce mieć wcześniej, to może wziąć już dziś.
  7. Przypominam o Mszy w wigilię o godz. 12:00 za zmarłych. Można jeszcze zapisywać.
  8. Harcerze z naszej szkoły mają dziś sianko na wigilijny stół. Złożone ofiary będą przeznaczone na hospicjum Santa Galla w Łabuńkach. Dziękuję p. Marcie
  9. Przyszła niedziela to ostatnia niedziela Adwentu i jednocześnie wigilia Bożego Narodzenia. A więc przed południem przychodzimy do kościoła, a wieczorem szykujemy się do kolacji wigilijnej.
  10. Do niemal wszystkich mieszkańców parafii dotarły już opłatki. Zostały tylko z Łosińca II. Można je brać indywidualnie, a może zgłosi się ktoś jeszcze, kto chciałby się tym zająć.