OGŁOSZENIA 24.03.2024

 • Zapowiedzi:
  • Bartłomiej Bujanowski, kawaler z Ulowa i Aleksandra Wyskiel, panna z Duba, parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Dubie – II
  • Józef Bałka, kawaler z Zawadek i Mariola Malinowska, panna ze Strzelec, parafii MB Częstochowskiej w Białopolu – I
 • Dziś Droga krzyżowa w Kunkach o godz. 16:00
 • Dziękuję za ofiarę na kościół – bezimienna 100 zł
 • W Wielki Czwartek wieczorem rozpoczynamy święta! O godz. 18:00 Msza Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa.
 • W Wielki Piątek Liturgia na cześć Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 15:00. Pół godziny wcześniej Droga krzyżowa. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwać do godz. 23:00. Od godz. 20:00 adorację poprowadzą członkowie zespołu Olszanka. Po 22:00 p. Bartłomiej poprowadzi trzy części Gorzkich żalów. Przed południem odwiedzę chorych.
 • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, to znaczy jakościowy i ilościowy. Możemy spożywać potrawy postne i tylko trzy posiłki w ciągu dnia. Nie dotyczy to dzieci, osób starszych i chorych.
 • Zapraszam, jak co roku straż do warty przy grobie Pańskim, również w sobotę.
 • W Wielką Sobotę Kościół nie sprawuje żadnej liturgii. Przed południem będzie poświęcenie pokarmów:  Łosiniec – 9:00, Ulów 9:15, Łasochy 9:30, Kunki 9:45, Wólka Łosiniecka 10:00, Łosiniec 10:15, Maziły 10:30.
 • Po pierwszym poświęceniu pokarmów będzie sprzątanie kościoła, a po drugim adoracja NS w grobie Pańskim. Zapraszam każdego na chwilę modlitwy. Na stoliku będzie wyłożona lista do zapisywania się na poszczególne godziny czuwania.
 •  Po zachodzie słońca, w nocy Kościół rozpoczyna uroczystą liturgię paschalną. Rozpoczniemy ją o godz. 21:00 i zakończymy po północy procesją rezurekcyjną. Odbędą się wszystkie części liturgii, łącznie z sakramentem chrztu. Pamiętajmy o przyniesieniu świec, np. paschalików, czy małych zniczy, które potem możemy zaświecić na grobach zmarłych
 • W niedzielę i poniedziałek porządek Mszy św. niedzielny. Msza św. w Niedzielę Wielkanocną w Ulowie o godz. 10:00, będzie poprzedzona procesją.