Duszpasterstwo

Rada Parafialna – wybrana przez parafian, liczy 18 osób, przedstawicieli każdej miejscowości. Spotkania odbywają się zazwyczaj raz na dwa miesiące, lub częściej, w zależności od potrzeb. Rada jest organem doradczym. Przewodniczącym rady jest p. Wiesław Oberda.

Akcja Katolicka – liczy ok. 20 osób. Spotkania formacyjne odbywają się co dwa tygodnie. Na spotkaniach wspólnota ta rozważa Pismo św., modli się też w aktualnych intencjach Kościoła. Na każdą niedzielę jest przygotowane tzw. Słowo życia – karteczki rozdawane wiernym wychodzącym z kościoła, z fragmentem Ewangelii dnia. Akcja wydaje też gazetę parafialną „Któż jak Bóg”. Prezesem jest pani Jolanta Niedźwiedzka.

Orkiestra parafialna, powstała w roku 2008. Jej kapelmistrzem jest mgr Janusz Kiecana, organista i nauczyciel w szkole muzycznej. Początkowo orkiestra grała tylko podczas pasterki, rezurekcji, potem odpustów, dożynek parafialnych itd. Repertuar poszerzał się coraz bardziej. Dziś orkiestra wykonuje dziesiątki utworów nie tylko o tematyce religijnej, ale też patriotycznej i rozrywkowej, łącznie z najnowszymi hitami. Większość członków orkiestry stanowią uczniowie p. Janusza.

Koła różańcowe – istnieje w Ulowie i Łosińcu. Kilka lat temu powstały dwa koła modlitwy rodziców za swoje dzieci. Cieszą się one wielkim uznaniem. Rodzice zobowiązują się do odmawiania codziennie dziesiątka różańca w intencji swoich dzieci, również dorosłych.

Ministranci i lektorzy – dwie grupy – w Łosińcu i Ulowie. Łącznie jest ich ok. 20.

Schola – dziewczęta śpiewające podczas Mszy św. Najczęściej w niedzielę na Mszy św. o godz.8.00. Prowadzi je p. Janusz Kiecana.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej wystawiany jest Najświętszy Sakrament. Adoracja odbywa się w ciszy, rzadko przerywana wspólnym śpiewem uwielbienia. Trwa ok. 1,5 godz. Zakończona jest indywidualnym błogosławieństwem, które trwa ok. pół godz. – jest to szczególnie intensywny czas modlitwy. Adoracja rozpoczęła się w roku 2015. Uczestniczy w niej ok. 30 osób, ale ciągle dochodzą nowe osoby.