UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 05.06.2022

  1. Zapowiedzi: Marta Wiśniewska z d. Ważna i Łukasz Wiśniewski z Bełżca, związani cywilnie – II.

  2. Dzisiejsza uroczystość kończy obchody okresu wielkanocnego. Od jutra zaczyna się okres zwykły w ciągu roku i będzie trwał aż do początku adwentu.

  3. Jutro obchodzimy święto Matki Kościoła. Msze św. W Łosińcu o 8.00 i 18.00, w Ulowie o godz. 10.00

  4. Wczoraj było czuwanie przed zesłaniem Ducha Świętego. Zainteresowanie parafian łosinieckich Duchem Świętym znikome.

  5. Mamy już podłączone dodatkowe panele, rozbudowaną fotowoltaikę. Już przez tych kilka dni widać, że produkuje znacznie więcej prądu. Jeszcze za wcześnie, żeby powiedzieć, ale może być to nawet dwukrotnie więcej, niż dotychczas. Mam nadzieję, że pozwoli nam to znacząco obniżyć opłaty za ogrzewanie i chłodzenie kościoła.

  6. Dziękuję raz jeszcze p. Piotrowi Wysockiemu z Maził za wykonanie tego przyłącza. To było kilka dni pracy. Kiedy chciałem mu zapłacić, to zapytał mnie, czy jak jeździłem do domu rodzinnego i np. pobieliłem ojcu pokój, czy posprzątałem, to brałem za to pieniądze? No nie – odpowiedziałem. A on na to: to ja nie zrobiłem tego dla księdza, ale dla Ojca, który tu mieszka; to jak mam brać za to pieniądze? Przyznam – zamurowało mnie. Piotrze, dziękuję więc za świadectwo wiary, które buduje.

  7. 19 czerwca w Górecku Kościelnym odbędzie się I Exodus Rodzin naszej diecezji. Początek o godz. 11:00, zakończenie koncertem znanego zespołu Guadelupe o godz. 18:30. Będzie tam pewien ksiądz, będą piękne wydarzenia. Ale to wszystko nic. O 17:00 będzie Hanka Mostowiak, która jednak cudem przeżyła zderzenie z kartonami i funkcjonuje jako Małgorzata Kożuchowska, która da świadectwo swojej wiary. Zaproszone są całe rodziny.