I Niedziela Adwentu

          Czym jest adwent? Wszystko tłumaczą słowa najczęściej występujące w dzisiejszej liturgii. Adwent to oczekiwanie na ten dzień. Nie, wbrew pozorom nie chodzi o Boże Narodzenie. Najpierw i przede wszystkim chodzi o dzień końca czasów, o nim mówi dziś EWANGELIA oraz PIERWSZE CZYTANIE, które przypomina, że koniec świata nie kończy historii: niebo, niebieskie Jeruzalem to ciąg dalszy. Ta perspektywa zmienia spojrzenie na dzień końca świata i paruzji i zmienia przerażające barwy niosące strach w nadzieję. Przypomina, że dom ziemski jest nietrwały i że właściwy dom czeka nas w niebie.

Adwent to przede wszystkim wyczekiwane przyjście i spotkanie z Panem . To czas tęsknoty, która nigdy nie mija. Adwent to chwila powstania ze snu . Moment uświadomienia sobie na nowo, na co tak naprawdę czekamy.