II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28.02.2021

OGŁOSZENIA

1. Zapowiedzi: Paulina Widłak i Sławomir Borowicz, oboje z Wólki Łosinieckiej – II, Ewelina Mielniczek i Robert Malec, oboje z Kunek – II

2. Od jutra Msze św. i nabożeństwa w dni powszednie będą odprawiane o godz. 18.00

3. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I czwartku miesiąca. Cieszy mnie bardzo to, że na tym spotkaniu z Chrystusem eucharystycznym jest nas coraz więcej.

4. W pierwszy piątek miesiąca zapraszam na Mszę św. do Ulowa na godz. 16.00 i do Łosińca na godz. 18.00. O godz. 18.00 rozpocznę spowiedź w drugiej zakrystii, a w tym czasie będzie prowadzona droga krzyżowa.

5. W I sobotę marca uczcimy Matkę Najświętszą w wieczornej nowennie.

6. Przypominam, że w sobotę wieczorem jest sprawowana Msza św. z niedzieli. Ktoś, kto w niej uczestniczy, wypełnia obowiązek uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej. Ważne jest to zwłaszcza w czasie epidemii.

7. Przy kościele trwają ciągle prace naprawcze ogrzewania. Wymieniona jest rura doprowadzająca ciepło do kościoła, wymienione są też A rury rozprowadzające ciepło w kościele z dodatkowym ich ociepleniem.

8. Otrzymałem rachunek za gaz, za ogrzewanie kościoła za dwa ostatnie miesiące. Jest to kwota przekraczająca 5 tys. zł. Ja nie mam takich pieniędzy, żeby ten rachunek zapłacić. I tak już bardzo dużo zapłaciłem z własnych oszczędności. Parafia od blisko roku ma bardzo mały przychód. Za pieniądze z opłatków i z kolędy zapłaciłem 20 tys. za ołtarz główny i trochę za inne bieżące wydatki, ale więcej nie ma.

9. Dlatego chciałbym spotkać się z Radą Parafialną, żeby o tym porozmawiać. Zapraszam na spotkanie w środę po Mszy św. o godz. 18.00 w sali na plebanii. Zależy mi też na obecności przedstawiciela Ulowa.

10. Na cmentarzu jest postawiony kontener na śmieci, niedługo będzie podstawiony też większy. Za wywiezienie ostatnich wkrótce otrzymamy fakturę. Więcej informacji podam za tydzień.

11. Przypominam o kandydacie na stanowisko kościelnego i opiekuna cmentarza. Zgłosił się jeden chętny, by objąć opieką cmentarz. Jest to osoba spoza naszej parafii. W najbliższych dniach złoży mi swoją ofertą. Wolałbym, żeby był to ktoś z naszych parafian. Jeżeli jednak nikt się nie zgłosi, nie będę miał innego wyjścia, ale nie chciałbym tego.Wielki Post, to szczególny czas na składanie jałmużny. Niech nasze skąpstwo kruszy się w obliczu całkowitego ogołocenia się Syna Bożego. To doskonała inwestycja w życie wieczne.